Warownia w czasie epidemii

Nasza baza noclegowa otwiera podwoje dla gości, dzisiaj (22.05.) jeszcze tylko osób indywidualnych, ale być może wkrótce będziemy mogli zaprosić na imprezy zorganizowane, a przede wszystkim – zaczniemy wakacje i obozy larpowe.

Choć Warownia leży, można powiedzieć, na końcu świata, zagrożenie epidemiczne traktujemy bardzo poważnie. Nie jesteśmy hotelem i w naszym przypadku zabezpieczenia będą dostosowane do naszych warunków, tym niemniej leśne zacisze może być jedną z najbezpieczniejszych opcji wypoczynku w tych trudnych czasach.

ZALETY WAROWNI:

 • MIEJSCE NA ODLUDZIU – ilość osób, innych turystów czy przypadkowo spotkanych przechodniów, będzie tutaj naprawdę mała. Warownia leży 2 km od centrum Srebrnej Góry, która także zresztą nie jest kurortem na miarę Karpacza. Jeśli przyjmiemy, że każdy kontakt z drugim człowiekiem jest potencjalnym zagrożeniem, to tutaj prawdopodobnie będzie bezpieczniej niż podczas codziennej drogi do pracy czy sklepu w wielkim mieście.
 • OTWARTE PRZESTRZENIE – bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa jest unikanie zamkniętych pomieszczeń, w których mogą krążyć wirusy. W Warowni większość terenu to przestrzeń otwarta, na wolnym powietrzu. Nie ma korytarzy, na których mijają się goście hotelowi, zamkniętych klatek schodowych, a do każdego pokoju wejście jest osobne.
 • WENTYLACJA – z tego samego powodu (możliwość krążenia wirusów w zamkniętych pomieszczeniach) zaleca się częstą wentylację. W naszych pomieszczeniach wentylacja jest niemal bezustanna – niewielka powierzchnia plus okna i drzwi naprzeciwko siebie sprawiają, że wystarczy kilka sekund „przeciągu”, aby wywietrzyć pokój.
  W halli z kolei duża kubatura i brak szczelności ścian wymusza ciągłą cyrkulację powietrza.
 • PRZYRODA, RELAKS i ŚWIEŻE POWIETRZE – najważniejszym i najlepszym zabezpieczeniem jest osobista odporność organizmu. Odpoczynek od zgiełku, miejskiego kurzu i spalin, spacery po górach mogą być bezcennym elementem jej budowania.

ZMIANY W HALLI

 • ZMIANY W SERWOWANIU POSIŁKÓW – zgodnie z zasadami nie możemy oferować posiłków w formie bufetu, w przypadku gości indywidualnych przechodzimy zatem na obsługę przy stolikach. Takie elementy jak cukier, przyprawy, wrzątek, dotychczas dostępne w systemie samoobsługi, będą na życzenie przynoszone do stolika.
 • STOLIKI – nasze wielkie ławy umożliwiają siedzenie w dużych odległościach od siebie, ale dodatkowego rozsuwamy je od siebie, wprowadzając zasady dystansu.
 • TYLKO ŚNIADANIA – z wyżywienia na tą chwilę będziemy serwować wyłącznie śniadania lub kolacje w formie bufetu.
 • DUŻA POWIERZCHNIA – halla, która ma 120m2 powierzchni, bez trudu zapewnia minimalną wymaganą w lokalach gastronomicznych na 1 osobę powierzchnię czyli 4m2.
 • DEZYNFEKCJA – wszystkie powierzchnie oraz elementy użytkowe dezynfekujemy odpowiednimi środkami.

ZMIANY W POKOJACH

 • PRZEŚCIERADŁA I PODUSZKI – w każdym pokoju pojawią się prześcieradła i poduszki z poszewką. Po każdej zmianie mieszkańców pokoju oczywiście są one prane, a same materace dezynfekowane.
 • DEZYNFEKCJA – po każdej zmianie mieszkańców pokoju wszystkie powierzchnie i elementy użytkowe są dezynfekowane.

ZAJĘCIA i ATRAKCJE

 • ZAJĘCIA – obecnie (22.05) możliwe jest prowadzenie zajęć sportowych i rekreacyjnych do 14 osób na wolnym na powietrzu, to oznacza, że wszelkie nasze atrakcje, jak zjazdy na linach, bitwy łucznicze czy wyprawy na forty można realizować w takich właśnie grupach.