Nadchodzący obóz larpowy:

SILBERBERG: Dziedzictwo

“Erodaja upadnie, jak przepowiedziano już dawno, pogardzani, w zwierzęcych skórach barbarzyńcy zburzą złote pałace Meroe i Arraty, spłonie kwitnąca Elimeja, skarby Hanigalbat ozdobią szyje dzikich kobiet, w popiół  się obróci Kizzuwatna, i Lagasz, i dumna Tymfaja. Uciekać będą jak my, przez pustynie, aż w drodze przeminą pokolenia i zapomną, kim niegdyś byli. 
Barbarzyńcy zaś pójdą w ślad za nimi.” 

FORMA:
👉 Obóz larpowy

TERMIN:
👉10-16 lipca 2022 – uproszczona wersja fabuły dla dzieci (obóz „URWIS”)
👉17 – 23 lipca 2022
👉24 – 30 lipca 2022

CENA:
👉 1850 zł
👉 1350 zł (wersja dla najmłodszych „Urwis”)

CENA LAST MINUTE (po 20 czerwca)
👉 1550 zł

FORMALNOŚCI:
👉 Rejestracja w Kuratorium:
I TURNUS URWIS: 15723/DOL/L-2022
II TURNUS: 18249/DOL/L-2022
III TURNUS: 18253/DOL/L-2022
( W niektórych przypadkach numery zgłoszenia potrzebne do otrzymania dofinansowań za pobyt)

👉 Nr wpisu do rejestru Organizatorów Turystyki: 923/18/2022

CENA OBEJMUJE:

✓ Pełną opiekę kwalifikowanych wychowawców
✓ Ubezpieczenie NNW
✓ Pełne wyżywienie od obiadokolacji 1 dnia do śniadania 7 dnia pobytu
✓ Zakwaterowanie w bazie noclegowej „Warownia”
✓ Możliwość bezpłatnego wypożyczenia stroju fabularnego i broni bezpiecznej
✓ Opiekę Mistrza Gry przed obozem – przygotowanie postaci do udziału w grze
✓ Wielowątkową, absorbującą fabułę
✓ Animację gry w trybie 24/7 od 2 do 6 dnia pobytu
✓ Oprawę gry, w tym efekty specjalne, charakteryzację, stroje, broń i akcesoria
✓ Zniżkę na zakupy w sklepie larpowym „Rekwizytornia”

CENA NIE OBEJMUJE:
👉 Dojazdu – istnieje możliwość dokupienia dojazdu PKP z Warszawy, Poznania, Katowic, Krakowa oraz dojazdu autokarowego z Wrocławia

UCZESTNICY:

👉 WIEK – ogólne wskazania do do wieku uczestników na danym turnusie podajemy w cenniku. PAMIĘTAJCIE! To tylko nasza sugestia, wiele osób jest bardziej dojrzałych emocjonalnie niż uczestnicy, wiele osób woli grać z młodszymi kolegami – nie ma z tym żadnego problemu, to Wy, Rodzice i Uczestnicy, lepiej wiecie, w jakiej grupie Uczestnik będzie się lepiej czuł! Tym bardziej, że wskazanie wiekowe oznacza, że na danym turnusie będzie większość osób we wskazanym wieku, ale nie wszyscy!


👉 Minimalna liczba uczestników – 35 osób
👉 Maksymalna liczba uczestników – 45 osób

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

👉ZAKWATEROWANIE: baza biwakowa WAROWNIA
domki drewniane o konstrukcji kanadyjskiej, pokoje 4- lub 5-osobowe, wyposażone w łóżka piętrowe lub łóżka polowe, półki, ogrzewanie i oświetlenie elektryczne. Do dyspozycji Uczestników są materace + prześcieradło, poduszka oraz koc wojskowy, ale Uczestnik powinien posiadać WŁASNY ŚPIWÓR.

👉 WYŻYWIENIE: cztery posiłki dziennie – śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja (w zależności od rozkładu zajęć może to być również II śniadanie i obiadokolacja). Śniadania i kolacje są przygotowywane na miejscu z gotowych produktów, natomiast obiady są dowożone w termosach z restauracji (catering).
Posiłki Uczestnicy spożywają z własnych naczyń, pomagają również w obsłudze posiłków w ramach dyżurów kuchennych.

CHARAKTER GRY:

👉 Terenowa, poza budynkami – w dzień przede wszystkim na obszarze Warowni, duża część gry będzie toczyć się wieczorami i po zmroku (zawsze jest możliwość odespania)
👉 Przygodowa – nakierowana na akcję, ciągłe napięcie, adrenalinę
👉 Eksploracyjna – motywem przewodnim będzie odkrywanie nieznanych terenów i związanych z nimi tajemnic.

FABUŁA:

Jedną ze zdobyczy, przywiezionych z tajemniczej wyspy na południe od Fiordu, był dokument wraz z mapą, wskazującą na nieznany dotychczas teren. Z tekstów, pozostawionych przez starożytnych autorów mapy, wynikało, iż wywodzą się z nieznanej dotychczas cywilizacji, która została stworzona przez ocalałych z wielkiego potopu. Naukowcy największych akademii i uniwersytetów wnikliwie przeanalizowali wszystkie informacje, dochodząc do wniosku, że owa cywilizacja może być nieznanym dotychczas łącznikiem pomiędzy starożytnymi mocarstwami, zatopionymi w kataklizmie, a współczesnymi ludami, zamieszkującymi znane nam tereny. Wszystko wskazywało na to, że po raz pierwszy pojawia się możliwość, by dowiedzieć się, skąd przybyły współczesne ludy, czy są potomkami starożytnych, czy pochodzą z pustyni czy znad nieznanego dotychczas morza.

Historyczne odkrycie nabrało wielkiego znaczenia, naukowego, politycznego, strategicznego. Rychło znaleźli się sponsorzy, by sfinansować wyprawę do kolebki współczesnych narodów, jak nazwano już nowe miejsce na mapie. Droga tam wiedzie od Ofiru przez północny Larion, u podnóża gór, które im dalej na południe, tym bardziej stają się nie dostępne.
Wyprawa zdaje się być przygotowana w każdym możliwym aspekcie, jednak nikt tak naprawdę nie ma pojęcia, z czym przyjdzie się zmierzyć na nieznanej ziemi.