NASZ ZESPÓŁ

Nasza kadra to w większości ludzie młodzi, jednak każdy z nich jest po specjalnych szkoleniach – alpinistycznych (jeśli prowadzą zajęcia linowe), terenowo-survivalowych i pierwszej pomocy. Opiekunowie grup mają dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą, zwłaszcza opiekunowie na obozach fabularnych, podczas których razem z uczestnikami biorą udział w grze.

Ze względu na charakter naszych zajęć – czy to fabularnych akcji czy wycieczkowych wypraw – opiekunowie grup mają trudne zadanie, muszą zapewnić uczestnikom nie tylko dobrą zabawę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Z tego powodu przechodzą liczne szkolenia terenowe, znają doskonale okoliczne forty i podczas zajęć na takim obszarze muszą od uczestników egzekwować posłuszeństwo wobec swoich poleceń. Opiekunowie będą także dbać o wzajemne relacje i zachowanie uczestników, jak również o przestrzeganie bezwzględnego zakazu spożywania alkoholu, palenia papierosów czy stosowania innych używek. Oczywiście zasady tyczą się także kadry, staramy się, żeby relacja uczestnik– opiekun bazowała na szacunku, nie zaś prostym egzekwowaniu posłuszeństwa.

Nasza kadra jest przeszkolona w udzielaniu pierwszej pomocy i w przypadku prostych urazów – zadrapań, otarć czy stłuczeń – bez problemu tej pomocy udzieli. W przypadku zachorowań lub poważnych urazów uczestnik zostanie odwieziony do lekarza specjalisty (jest także możliwość wizyty lekarza na terenie obozu) oraz zostanie mu zapewniona odpowiednia opieka.

Kursy i szkolenia naszej kadry:

 • kurs obsługi sztucznych stanowisk alpinistycznych – dla instruktorów, prowadzących zajęcia na linach, prowadzi instruktor Polskiego Związku Alpinizmu;
 • kursy terenowe – dla instruktorów wycieczek oraz kadry obozów, cel – wyrobienie doskonałej znajomości okolicznego terenu, ze szczególnym uwzględnieniem ruin fortów;
 • szkolenie historyczne – z zakresu historii wczesnego średniowiecza z naciskiem na dzieje Wikingów i Słowian, swoisty rodzaj „kursu doświadczalnego” przechodzą w obrębie istniejącej od 2006 r. grupy rekonstrukcyjnej Villsvin Hird;
 • szkolenie survivalowe – kurs z naciskiem psychikę i zapewnienie bezpieczeństwa podopiecznym na wypadek konieczności przebywania przez dłuższy czas w trudnych warunkach terenowych, przechodzą instruktorzy i kadra obozów;
 • kurs pierwszej pomocy przedmedycznej i ratownictwa – obowiązkowy dla instruktorów i wychowawców, prowadzi dyplomowany ratownik medyczny;
 • kurs wychowawcy kolonijnego – obowiązkowy dla wychowawców kolonijnych;
 • kursy aktorskie z elementami kaskaderki – dla kadry obozów Silberberg;


POZNAJ NASZĄ KADRĘ

KADRA STAŁA

Magdalena „Indiana” Baraniak

Współzałożycielka firmy (1998 r.). Twórca obozów fabularnych i świata gry Silberberg.
Doświadczenie:

 • Wychowawca grup kolonijnych od 1997 r.
 • Instruktor zajęć linowych od 1997 r.
 • Kursy survivalowe
 • Kursy pierwszej pomocy przedmedycznej
 • Od 1998 r. badania historii Srebrnej Góry i praca w terenie, w tym praca magisterska nt. lokalnego górnictwa – znajomość Twierdzy Srebrnogórskiej i okolic miasteczka.
 • Od 2004 roku prowadzenie obozów fabularnych Silberberg:
  • Twórca fabuł
  • Wychowawca
  • Animator fabuły
  • Szef zaplecza, specjalizacja- dział techniczny, dział efektów
  • Marketing

Prywatnie:
Absolwentka historii na Uniwersytecie Wrocławskim (2003).
Szefowa (od 2006 r) grupy rekonstrukcyjnej wczesnego średniowiecza „Villsvin Hird”.
Praca z porzuconymi psami, prowadzenie domu tymczasowego.
Od 2020 r. także żołnierz w służbie terytorialnej.
Umiejętności: narciarstwo biegowe, fechtunek historyczny (starty w turniejach historycznych), strzelectwo, łucznictwo.

Paweł „Halfar” Łoza


Współzałożyciel firmy, ma za sobą kilkanaście lat pracy z młodzieżą i dziećmi.
Kiedyś – podoficer w JWK (wówczas kompania specjalna w Lublińcu). Instruktor, wychowawca, z doskoku konsultant od pierwszej pomocy i realizator co bardziej makabrycznych zabiegów chirurgicznych (wyjmowanie kleszcza nożem, itd)

Zamiłowanie – survival i brzuszcraft.

Prywatnie – od czasu do czasu narwany kowal, ślusarz, spawacz i miłośnik off-roadu.

WSPÓŁPRACOWNICY – „ASTRA LARPS”

Zespół AL tworzący fabuły larpowe współpracuje z nami w zakresie obsługi obozów Silberberg oraz innych imprez i wycieczek szkolnych.

Mikołaj „Mikes” Szmyt

W zespole kadrowym obozów od 2016 r.
Doświadczenie:

 • instruktor zajęć dla wycieczek szkolnych
 • animator fabuł ASG
 • animator fabuł fantasy
 • zaplecze techniczne – działy związane z bronią bezpieczną i uzbrojeniem
 • wychowawca młodszych grup
 • wychowawca
 • współtwórca scenariusza fabularnego

W ŻYCIU CODZIENNYM: Ukończył Agroturystykę na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu i niedawno rozpoczął swoją karierę jako przewodnik i pilot wycieczek. Wraz z Basią Węgrzecką stworzyli samodzielny zespół, tworzący fabuły larpowe i gry terenowe.

O sobie:
Trenuję wspinaczkę, przez ponad pięć lat trenowałem aikido, a w wolnych chwilach trenuję walkę bronią bezpieczną i wybieram się na strzelanki ASG. Poza tym jestem zapalonym larpowcem i fanem stołowych RPGów, zarówno jako gracz i jako mistrz gry. Nie przepuszczę też okazji by zagłębić się w jakiś wirtualny świat gier komputerowych. Krócej mówiąc, gonię za przygodami i ćwiczę wyobraźnie gdzie tylko można.

ZAINTERESOWANIA: Moją największą pasją są larpy oraz od niedawna ASG. Lubię pracować manualnie, co w wolnych chwilach skutkuje wytwarzaniem broni, ubrań i akcesoriów na larpy. Prowadzę i uczestniczę w sesjach RPG. Uwielbiam literaturę sci-fi i fantasy. Przez pięć lat trenowałem aikido. Następnie przez jakieś pół roku trenowałem wspinaczkę.

Basia „Powój” Węgrzecka

W zespole kadrowym obozów od 2015 r. , a wcześniej uczestnik obozów Silberberg od 2012 r.
Doświadczenie:

 • instruktor zajęć dla wycieczek szkolnych
 • animator fabuł fantasy
 • zaplecze techniczne – specjalizacja w strojach i charakteryzacji
 • wychowawca młodszych grup
 • wychowawca
 • twórca scenariuszy fabularnych

W ŻYCIU CODZIENNYM: Basia ukończyła Wyższą Szkołę Artystyczną jako profesjonalny charakteryzator. Ma doświadczenie w pracy w pokojach zagadek oraz jako tester gier komputerowych. Wraz z Mikołajem Szmytem stworzyli samodzielny zespół, tworzący fabuły larpowe i gry terenowe.

ZAINTERESOWANIA: sztuka, tworzenie, kreacja.

KADRA WAKACYJNA


Paweł „Magmus” Lewicki

Obozowicz od 2012.
W zespole kadry Silberberg od 2016 r.
Doświadczenie:

 • wolontariat
 • animator fabuły, specjalność – role potworów
 • pomoc w działach technicznych zaplecza

W żYCIU CODZIENNYM: Studiuję Edukację Techniczno-Informatyczną na AGH w Krakowie, czyli innymi słowy zajmuję się informatyką w przemyśle metalurgicznym.

MOJE ZAINTERESOWANIA/PASJE: Ciekawi mnie obróbka metali, zamierzam jeszcze na studiach zbudować swoją małą kuźnię, póki co mam zbudowany 750° piec, ale chciałbym zrobić coś poważniejszego. Lubię też sobie pogać w jakąć dobrą grę komputerową, przez 10 lat trenowałem tenisa ziemnego i gram okazyjnie w stołowego.

Jakub Malisz

Obozowicz od 2013r.
Kadra od 2018r.
– animator fabuły
– na zapleczu – dział strojów, dział techniczny i inne
W ŻYCIU CODZIENNYM: Student prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu
Wrocławskiego.
ZAINTERESOWANIA: Interesuję się historią prawa i polityki, krawiectwem dawnym i gotowaniem.
Przez parę lat trenowałem aikido i ju-jitsu oraz amatorsko łucznictwo historyczne. W wolnym
czasie czytam fantastykę i gram w RPG-i. Lubię też oglądać stare kryminały.

OD SZEFA: Kuba to ciekawy przykład człowieka wszechstronnego, potrafi się znaleźć w każdym dziale i w każdej roli. Jest świetnym aktorem, a do tego w lot łapie niuanse każdej fabuły, intrygi czy wątku, porządkując nasz fabularny bałagan.

Asia Aszka Kozerska

Obozowicz od 2015 r.
W zespole kadry od 2022 r.
– wolontariat
– animator fabuły
– zaplecze

W ŻYCIU CODZIENNYM: Studentka Historii na Uniwersytecie Śląskim. Artystyczna dusza i samozwańczy grafik.

ZAINTERESOWANIA/PASJE: Kocham rysować i projektować postaci, poza tym uwielbiam gry komputerowe oraz szeroko pojęte fantasy. Wolny czas chętnie spędzam na poszerzaniu listy obejrzanych klasyków filmowych o nowe tytuły.

OD SZEFA: Aszka to jedna z naszych najmłodszych kadrowiczek, niezwykle uzdolniona i żywiołowa osoba, jest naszym zapleczowym ładunkiem energii. Aszka jest świetnym grafikiem, wspaniale rysuje, ale jest też swietną aktorką, a jej role potrafią naprawdę przyprawiać o ciary!

Jagoda Drymel

Obozowicz od 2015 r.
W zespole kadry od 2021 r.
– wolontariat
– animator fabuły
– zaplecze – szefowa przepastnego działu akcesoriów/scenografii

W ŻYCIU CODZIENNYM: Studentka.

ZAINTERESOWANIA/PASJE:

OD SZEFA: Jagoda to mistrzyni świata w rolach charyzmatycznych femme fatale, jeśli ktoś ma wciągnąć naszych graczy w mroczną pułapkę, to pewnie będzie to postać grana przez Jagodę (no, ewentualnie przez Jakuba 😉 ). Jej zawsze pozytywny nastrój potrafią docenić ci, którzy spędzili nieprzespane godziny na trudnych, nocnych akcjach (najlepiej w deszczu czy innym tornadzie). Ostatnio udaje się jej także opanować ciągoty do przejęcia władzy nad światem, jakie prezentuje demoniczna przepastna …. szafa z tiulami scenografii 😉

Kuba „Łobuz” Łabuzek

Obozowicz od 2015 r.
W zespole kadry od 2022 r.
– wolontariat
– animator fabuły – odgrywanie ról
– zaplecze – techniczna strona scenografii

W ŻYCIU CODZIENNYM: Miłośnik łażenia po krzakach.

ZAINTERESOWANIA/PASJE:

OD SZEFA: Kuba dołączył do nas niedawno, znajdując swoją niszę w dwóch tematach. Najpewniej spotkacie Łobuza w rolach ofensywnych i dynamicznych antagonistów, najlepiej potworów. Dla równowagi spora część wytworzonych na zapleczu akcesoriów, konstrukcji czy technicznych instalacji prawdopodobnie przeszła przez jego ręce. Kuba więc jest takim bipolarnym kadrowiczem – destrukcja i tworzenie w jednym.

Ale prawie na pewno nie dogonisz go w lesie ….

Filip „Gorvenal” Gembus

Obozowicz od 2014.
Pracownik kadry od 2016 r.
Doświadczenie:

 • wolontariusz – animator fabuły na obozach Silberberg
 • zaplecze – działy techniczne, szczególna specjalizacja to fabularna alchemia

W żYCIU CODZIENNYM: Student inżynierii procesów odlewniczych na AGH w Krakowie.

MOJE ZAINTERESOWANIA/PASJE: W wolnym czasie próbuję z różnym skutkiem wytwarzać reprodukcje biżuterii wczesnośrednioweicznej. Jeżeli metal akurat nie układa się w rękach albo brakuje weny, to przerzucam się na malowanie figurek do gier bitewnych, pieczenie ciast, strzelanie z łuku lub naukę czegoś nowego. Od niedawna należę do drużyny rekonstrukcyjnej Villsvin Hird.

OD SZEFA: Pasjonat wariackich eksperymentów i człowiek o niebanalnej fantazji, choć czasem bywa uosobieniem chaosu. W 2019 r. po kilku latach praktyki jako kadet zaczyna swoją odpowiedzialną przygodę jako kadrowicz.

Paweł Bednorz

Obozowicz od 2011 r.
Kadra od 2018 r.
– animator fabuły
– zaplecze
– pomoc na działach technicznych, scenografii i oświetlenia.
W ŻYCIU CODZIENNYM: Student ekonomii na Uniwersytecie Sussex. Interesuję się również historią i polityką.
MOJE ZAINTERESOWANIA/PASJE: W wolnym czasie trenuję szermierkę sportową, biegam, lubię też pograć w gry komputerowe, a od czasu do czasu testuję cierpliwość moich współlokatorów grą na gitarze. Od zawsze kochałem również czytać książki, w szczególności fantastykę.

OD SZEFA: Paweł to nasz agent specjalny do kontaktów z JKM Królową Wielkiej Brytanii 😉 Na naszych obozach, jeszcze jako gracz, wyszlifował talenty polityczne, więc jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu!
A serio, Paweł jest świetnym aktorem, mistrzem opowieści, zwłaszcza komediowej, znakomitym szermierzem, a polityka świata gry pozostała jego wielką sympatią (może nawet kiedyś uda się mu do niej przekonać graczy 🙂

PSIA KADRA

Brytoń, Bjork oraz Beorn a także seniorka Bunia – nasze psy pracujące z grupami turystycznymi. Dbają o dobre samopoczucie uczestników (wszak śmiech to zdrowie ;)), o ich kondycje (w rzucaniu patykiem ;)) i zdrowie (wypraszając niepotrzebne kanapki ;)).
Psy są integralną częścią zespołu, pilnują terenu i pracują z dziećmi. Do psiej ekipy dołączają często psiaki przebywające u nas w „domu tymczasowym”.