Propozycje dla gości indywidualnych Warowni

Dla naszych gości realizujemy mnóstwo różnych atrakcji (więcej informacji znajdziesz TUTAJ), większość jednak jest dedykowana dla grup powyżej 10 osób.

Z myślą o tych, którzy odwiedzają nas we dwoje, troje czy nawet samodzielnie, przygotowaliśmy także kilka atrakcji – nie ma opcji, żeby w Warowni się nudzić! (no chyba, że ktoś bardzo chce 😉 )

Szlak Questów

Questing – niebanalna wędrówka z misją

Srebrna Góra to nie tylko monumentalna Twierdza. W okolicznych lasach, poza głównymi szlakami, znajdują się liczne miejsca, naznaczone wieloma wiekami ludzkiej działalności – ruiny dawnych osad, forteczne przyczółki, mosty, kapliczki czy sztolnie. Wiele z tym miejsc owianych jest tajemnicą – kto je zbudował, po co, czym były, daleko nie wszystko wszak można znaleźć w poznanych dokumentach. Spacer po takich miejscach to nasz sposób jak fajnie spędzić czas, poznać miejsca, których nie znajdziecie na mapach.

Questing – co to w ogóle jest?

Questing to rodzaj gry polegającej na odkrywaniu dziedzictwa miejsca i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. W wielu elementach gra ta przypomina podchody i harcerskie gry patrolowe oraz gry miejskie. Od gier miejskich questy odróżnia bezobsługowość, a od podchodów dodatkowo też to, iż są one ściśle związane z konkretnymi miejscami i mają funkcje edukacyjne. Celem questingu jest rozwijanie poczucia tożsamości z danym regionem, szukanie wyjątkowości w ciekawych i zupełnie zwyczajnych miejscach, upowszechnianie wyjątkowych miejsc wyróżniających się krajobrazem, przyrodą, czy dziedzictwem kulturowym. Poza elementami edukacyjnymi, questing może pełnić również funkcje czysto rozrywkowe.

/Wikipedia/

Jak zdobyć questa w Warowni?

W halli Warowni można zakupić Mapę Questów. Na mapie znajdziesz:

 • Ciekawe trasy do przejścia w najbliższej okolicy Warowni
 • Zaznaczone tajemnicze, intrygujące miejsca
 • Zagadki do rozwiązania – w każdym z zaznaczonych miejsc jest do rozwiązania łamigłówka.  Można ją rozwiązać wyłącznie po odwiedzeniu kolejnych miejsc, tam znajdziesz podpowiedzi i wskazówki. Rozwiązanie zagadki  to jednocześnie hasło!
 • Po rozszyfrowaniu hasła można wpisać je na stronie gry, do której adres znajdziesz na mapie – każde hasło otworzy stronę z informacjami i ciekawostkami, dotyczącymi konkretnego miejsca.
 • Na każdej stronie znajdziesz także elementy kolejnego hasła – zebrane razem pozwolą uzyskać dostęp do pamiątkowej niespodzianki

Gra przygodowa „WAROWNIA QUEST”

A co, gdyby tak… przypadkowo pod swoim łóżkiem w Warowni znaleźć mapę do skarbu ….

Tak mogłaby się zaczynać nasza gra i wcale nie mówimy, że tak właśnie nie będzie! Aby jednak rozpocząć grę, musisz udać się do bufetu w Halli, gdzie odbierzesz klucze początkowe do gry. Nasz człowiek w Halli będzie także Waszym przewodnikiem, w razie czego możecie się do niego zwrócić po podpowiedź.

To zabawa podobna do popularnych escape roomów, tylko oczywiście znikąd nie musisz uciekać, a celem będzie… A tego już nie zdradzimy!
Możesz spodziewać się zagadek, łamigłówek, skrytek, kodów, mechanizmów i innych atrakcji, nie możemy też zagwarantować, że nie będzie niespodziewanych zwrotów akcji…

Drużyna:
Grać może wspólnie od 2 do kilkunastu osób.

Czas:
Gra powinna zmieścić się w około godzinie.

Miejsce:
Całość gry odbywa się na terenie Warowni i bezpośrednio przyległym. Gra nie jest zależna od pogody ani pory dnia, choć polecamy grę po zmroku.

Zamówienie:
Aby zrealizować grę, potrzebujemy Waszego zamówienia nie później niż na tydzień przed grą! (niestety na ostatnią chwilę się nie da).

Koszt obejmuje całość gry niezależnie od liczby osób.

PLANSZÓWKI

Oczywiście polecamy i zachęcamy do aktywnego spędzania czasu podczas wizyty w Warowni, ale…

Co, jeśli macie już za sobą adrenalinowe wyprawy, trasy po fortach i sztolniach, a jest wieczór… dodatkowo możliwe, że leje, więc z ogniskiem będzie niełatwo.
Na takie okoliczności polecamy taki zestaw:

 • Wieczór w halli albo w chatce
 • Czajnik aromatycznej herbaty
 • Wypożyczenie gry planszowej dla całej ekipy

Na spokojnie, z klimatem i w dobrym towarzystwie – przepis na idealny wieczór po intensywnych przygodach.

Jakie gry mamy do dyspozycji? Polecamy przede wszystkim karcianki:

 • towarzyska w klimatach legend arturiańskich – Avalon
 • gra dla łamaczy kodów – DeCrypto
 • magiczne – Arkana Magii
 • ekonomiczna w klimacie wikingów  – Królestwa Północy
 • klimaty Star Wars! – pałac Jabby
 • mroczna kryminalna – Tajemnicze Domostwo
 • I raz jeszcze Star Wars – kreatywna Story Cubes.

Pełne opisy gier są dostępne do wglądu w kąciku gier w Halli.

Gra przygodowa FORT ESCAPE

Wyobraźcie sobie, że macie takiego kolegę… specyficznego, miłośnika eksploracji i  dolnośląskich tajemnic….

Tak zaczyna się gra w chwilę po tym, gdy po zmroku dotrzecie na opuszczony fort. Co dalej?
Poszukiwanie kolejnych podpowiedzi, eksponatów, łącznie wątków składających się we wskazówki, pokazujące dalszą drogę… Mroczne kazamaty, tajemnicze korytarze, kryjące niebezpieczne znaleziska.
Gra na forcie to rewelacyjna przygoda na wieczór. W podstawowej wersji proponujemy ją dla grupy do 15 osób, ale mamy także opcję dla grupy szkolnej do 30 osób.

Potrzebujecie:
– porządnych butów! Teren fortecznych ruin nie wybacza  kiepskiego obuwia,
– latarek
– oraz zamówienia gry minimum na tydzień przed przyjazdem

Gra zaczyna się, gdy o umówionej godzinie zgłosicie się do Halli, tam otrzymujecie plan oraz instrukcje, jak dotrzeć na Fort….